Kelčský kostelík "Kateřinka"
Takhle důvěrně místní nazývají filiální chrám, k němuž vede ulička z náměstí, a který je od severu lemován hradbou panelových domů. Menší jednolodní sakrální stavba zasvěcená sv.Kateřině má nepravidelný presbytář zaklenutý pruskou klenbou. Chrámová loď s plochým stropem je přístupná přízemím hranolové věže zvonice.
Prapůvodním předchůdcem dnešního svatostánku byl sakrální objekt stojící zde již před koncem 14.století. Ten byl stavebně obnoven a znovu vysvěcen olomouckým biskupem Stanislavem Pavlovským Léta Páně 1580. Následovaly pozdější barokní a klasicistní přestavby a upravován byl ještě v minulém století. Tyto zásahy do jeho architektury nebyly svévolné, ale následovaly po požárech, které chrám vždy velmi poškodily. Věž byla ke svatyni přistavěna až na začátku 19.století, předtím vedle ní stála dřevěná zvonice se dvěma zvony.
Roku 1786 kostel odvěcen a využit jako sýpka. Znovuobnovení mší svatých nastalo o 8 let později, ale město se muselo zavázat, že bude hradit veškeré provozní náklady a bude se starat i o jeho údržbu. Což bylo velkým zádrhelem po požáru kostela roku 1852 – radní neměli peníze a potřebnou sumu na nákladnou opravu se podařilo ze sbírek mezi věřícími získat až roku 1874.
Další důležitá oprava na řadu přišla v roce 1933, kdy se v kněžišti zřítil strop. Po ní zde dekorativní výmalbu provedl ak.malíř Josef Hapka. Stěny ozdobil motivy „Narození Páně“, „Krista Dobrého pastýře“ a „Krista v zahradě Getsemanské.“
Mobiliář a ostatní příslušenství pochází z dvacátých a třicátých let minulého století. Vyjímkou je pouze obraz se sv.Ferdinandem z roku 1848 namalovaný šternberským umělcem Janem Prachařem, který sem byl přemístěn z hlavního kelčského kostela sv.Petra a Pavla.
U vchodu je na zdi umístěna pamětní deska na kardinála Františka Tomáška. Ten v „Kateřince“ působil jako katecheta vyučující náboženství v letech 1927 – 1935.
V dubnu 1997 byl kostel zařazen mezi kulturní památky. Před desítku let trvající rekonstrukci (1998 – 2009) v něm proběhl archeologický a stavebně historický výzkum.
V současnosti se v chrámu i nadále slouží bohoslužby a konají se v něm pro farníky také kulturní akce.