Do Tábora za husity
Tipy na výlet • Rodina s dětmi • Romantika • Vycházka - půldenní • Za kulturou • Do přírody
Kam a jak jedeme?
Do Tábora se výborně dostanete vlakem z pěti směrů (od Prahy, Českých Budějovic, Písku, Bechyně a Pelhřimova). A protože tu momentálně bydlím, tak vám dám pár tipů.
Za čím jedeme?
Památek je tady spousta, záleží co preferujete. Z historických památek je zde Kostel Proměnění Páně na hoře Tábor na Žižkově náměstí, Vodárenská věž, Husitské muzeum,Táborské podzemí a Strašidelné podzemí (pozor, vážně jsem tam ječela ). Na Starém městě je toho k vidění spousta, nově i otevřené Muzeum čokolády a marcipánu a Muzeum lega. Vlastně i ty samotné uličky stojí za bloumání.
Můžete se také vydat pěšky od Bechyňské brány až do Klokot. Není to vůbec daleko a projdete se krásnou přírodou. Klokoty jsou krásné poutní místo, nedaleko nějž stojí kaplička s pramenem léčivé vody (Dobrá Voda) a stávala tu kdysi i tvrz Vítka z Klokot/Prčice.
Budete-li v Táboře na výletě s malým dětmi, tak dětská hřiště najdete v parku vedle Jordánu (to je krásná procházka), pod Tržním náměstím v Holečkových sadech a v Parku pod Kotnovem naproti Bechyňské bráně.
Hodně informací o Táboře najdete na: www.taniassecret.cz/tabor .
Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
Já osobně a zcela zaujatě chodím buď do restaurace Černá Perla, která se nachází hned vedle Jordánu, pod autobusovým nádražím, a nebo do Cukrárny Slunce na náměstí.
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?
Jednoznačně Park pod Kotnovem. Pravda, může se vám to zdát mírně morbidní , protože je to místo bývalého starého hřbitova a dodnes zde najdete náhrobky, např. básníka Kamarýta, a také Josefa Němce, manžela Boženy Němcové. V Parku také stojí nejstarší táborský kostel sv. Jakuba a Filipa. Ale je to nádherné místo.
Ostatní informace
Nu, v Černé Perle se najíte opravdu dobře a za přijatelné ceny.